تست سرعت اینترنت و ثبت شکایت در سامانه نت سنج پلاس

سایت نت سنج پلاس

راه‌اندازی سایت نت سنج پلاس، سامانه ای برای تست سرعت و کیفیت اینترنت

در صورتی که شما نیز از کیفیت اینترنت خود ناراضی هستید با ما در این مطلب همراه باشید تا نحوه تست سرعت اینترنت و ثبت شکایت از اپراتورهای اینترنتی را در سامانه نت سنج پلاس با یکدیگر بررسی کنیم.

در هفته پایانی بهمن ماه 1398، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات از راه اندازی سامانه نت سنج پلاس خبر داد که با هدف بهبود سرویس‌دهی اپراتورهای اینترنت ایجاد شده است.

در این سامانه علاوه بر امکان مشاهده وضعیت پوشش و کیفیت اپراتورهای اینترنت، می‌توانید سرعت اینترنت خود را در اتصال به سرورهای داخلی و خارجی بررسی کنید. همچنین در صورت نارضایتی از سرویس دریافتی، و به منظور رسیدگی و ارتقا کیفیت خدمات، فرم ثبت شکایت را تکمیل نمایید.

در ادامه برخی از امکانات سایت نت سنج پلاس و آموزش تصویری ثبت شکایت در این سامانه را مشاهده خواهید نمود.

آموزش کار با سامانه نت سنج پلاس

پس از ورود به سایت نت سنج پلاس، سامانه به صورت خودکار ISP اینترنت شما را شناسایی می‌نماید. در این مرحله بر روی “تایید و ادامه” کلیک کنید.

تست کیفیت اینترنت در نت سنج پلاس

در سمت راست صفحه، وضعیت کیفی اپراتور اینترنت شما برای استفاده‌های مختلف مانند وبگردی، تماس اینترنتی، دانلود حجیم، بازی و … نمایش داده شده. و قسمت پایینی این نوار، مقایسه اپراتورهای اینترنت را در زمینه های مختلف به صورت نموداری نشان می‌دهد. برای بررسی سرعت اینترنت بر روی کلید آبی رنگ “تست سرعت” در پایین صفحه کلیک کنید. و اگر قصد ثبت شکایت از شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت را دارید، بر روی آیکن “شکایات” مشخص شده در تصویر کلیک کنید.

وضعیت سرویس اینترنت

تست سرعت اینترنت در اتصال به سرورهای داخلی و خارجی

برای بررسی سرعت اینترنت در این صفحه نوع سرور ( داخلی یا خارجی) را مشخص نمایید سپس کلید “شروع” را فشار دهید.

تست سرعت اینترنت

در این صفحه آمار شکایات ثبت شده توسط کاربران از اپراتور اینترنت شما نمایش داده شده و نمودارهای پایین صفحه نیز نشان دهنده مقایسه اپراتورهای اینترنت از لحاظ شکایات کاربران در موضوعات مختلف می‌باشد.

در صورتی که شما نیز از کیفیت سرویس، پشتیبانی و ارائه خدمات و تعرفه‌های اینترنت ناراضی هستید، کلید “ثبت شکایت” را فشار دهید.

ثبت شکایت از سرویس اینترنت

در اینجا نوع و موضوع شکایت را انتخاب نمایید و کلید “مرحله بعد” را کلیک کنید.

کیفیت اینترنت در ایران

در این مرحله مشخصات و آدرس‌تان را وارد نموده و بر روی کلید “ثبت شکایت” کلیک کنید.

از اینترنت خود ناراضی هستید؟

در کادر پایین صفحه کد تاییدی که به شماره تلفن همراه شما پیامک شده را وارد نمایید و کلید “مرحله بعد” را کلیک کنید.

کیفیت اینترنت در ایران

همانطور که مشاهده می‌کنید پیغام موجود در تصویر نشان می‌دهد ثبت شکایت به درستی انجام شده است. پیامکی با کد پیگیری نیز از سامانه 195 برای شما ارسال خواهد شد.

ثبت نارضایتی از کیفیت اینترنت

امیدواریم شکایات ثبت شده در این سامانه، پیگیری شود و اپراتورهای اینترنت ملزم به رفع مشکلات گزارش شده گردند.

در پایان بد نیست بگوییم که فرصتی برای دریافت بسته های اینترنت رایگان و تخفیف دار تلفن همراه بریا شما عزیزان فراهم شده است. مقاله طرح های تخفیف دار همراه اول را به مشترکین همراه اول پیشنهاد می کنیم. اگر هم از کاربران راینل هستید، مقاله جشنواره های تخفیفی رایتل برایتان کاربردی خواهد بود.

1 1 رای
این نوشته چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments