جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت بخشیده شد​

موتورسیکلت

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور سیکلت (از 15 بهمن تا 19 اسفند 1401)

موتور سیکلتی دارید که تا حالا بیمه نکردید؟ یا مدتی هست که تاریخ انقضای بیمه نامه تون تموم شده و به دلیل قیمت بالا، از تمدید بیمه صرف نظر کرده بودید؟ از این فرصت استفاده کنید. تا 19 اسفند 1401می توانید بدون پرداخت جریمه برای موتور سیکلت خود بیمه شخص ثالث تهیه کنید. البته، این امکان برای خرید بیمه سایر وسایل نقلیه مانند ماشین های شخصی هم وجود دارد.

با توجه به درخواست بیمه مرکزی برای اجرای مجدد طرح بخشودگی جرائم بند (ب) ماده ۲۴ قانون‌ بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ و با موافقت رئیس مجمع صندوق تامین خسارت‌های بدنی، قانون بخشیده شدن جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت و دیگر وسایل نقلیه از تاریخ 15بهمن تا 19 اسفند1401 اجرایی خواهد شد. این طرح پس از پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی و موافقت وزیر اقتصاد ابلاغ شد. دارندگان موتور یا خودرو می توانند با خرید بیمه شخص ثالث یکساله، از مزیت بخشوده شدن جرایم قبلی برخوردار شوند.

البته، کمک به اقشار مختلف جامعه به دلیل مشکلات به وجود آمده در اثر بیماری کرونا و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین ترویج فرهنگ بیمه، از دیگر دلایل تصویب این قانون بود. علاوه بر این، این کار به گسترش فرهنگ بیمه نیز کمک شایانی می کند. به صورت کلی، نداشتن بیمه شخص ثالث شامل جریمه و انتقال به پارکینگ می شود. علاوه بر این، در صورت بروز مشکلاتی مانند تصادف، شرکت بیمه خسارتی به شما پراخت نخواهد کرد. خودروی شما نیز غیر قابل فروش می شود. در صورتی که بیمه داشته باشید؛ اما از مهلت تمدید آن گذشته باشد نیز باید مبلغی به عنوان جریمه بپردازید. با استفاده از این طرح، هزینه ای که پرداخت می کنید، شامل جریمه نخواهد بود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت شامل بیمه کوتاه مدت هم می‌شود؟

خیر. بیمه های کوتاه مدت 3 ماهه، 6 ماهه و … شامل این قانون نمی‌شود. در واقع فقط در صورتی می‌توانید از بخشودگی 100% جریمه بیمه موتورسیکلت و خودرو بهره مند شوید که برای وسیله نقلیه خود بیمه نامه با مدت اعتبار یک سال خرید نمایید. لازم به ذکر است که این بخشودگی علاوه بر موتور سیکلت، شامل دیگر وسایل نقلیه سبک و سنگین نیز می شود. شما مالک هر وسیله نقلیه ای که باشید، اعم از خودروی سواری، ماشین های سنگین، ماشین های کشاورزی و … می توانید از این طرح استفاده کنید.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

قیمت بیمه موتور سیکلت چقدر است؟

قیمت بیمه نامه بستگی به نوع موتور، تعداد سیلندر و … دارد. قیمت بیمه موتور سیکلت هایی که اکثر افراد از آن استفاده می‌کنند و غالباً در سطح شهر مشاهده می‌کنید، تفاوت چندانی با هم ندارند. با توجه به اینکه جریمه دیرکرد بیمه موتورسکلت بخشیده شده است، حق بیمه برای مدل های صفر کیلومتر و یا فاقد سابقه، چیزی حدود 8 تا 9 میلیون تومان در سال 1401 می‌باشد.

البته در صورتی که قانون بخشودگی جرایم وجود نداشت، برای بیمه کردن موتورسیکلت هایی فاقد بیمه (بجز صفر کیلومترها) باید هزینه جریمه را نیز پرداخت می کردید. جریمه دیرکرد روزانه موتور سیکلت، حداقل 1595 تومان و حراکثر 2301 تومان است. موتورسیکلت هایی که در سال های قبل بیمه شده باشند نیز به شرط آنکه دچار خسارت جانی یا مالی نشده باشند، به ازای هر سال 5% تخفیف روی قیمت بیمه دریافت می‌کنند.

ممکن است هزینه بیمه موتور سیکلت در شرکت های بیمه ایران، آسیا، دانا، البرز، پاسارگاد، رازی، سرمد، پارسیان، کوثر، سامان، دی، ملت و … اندکی با هم تفاوت داشته باشد. این تفاوت قیمت در پایین ترین سطح تعهدات مالی – که در سال 1401 مبلغ 20 میلیون تومان است – مقدار زیادی نیست. با این حال، برای پوشش های مالی بیشتر، اختلاف قیمت نیز بیشتر خواهد شد. در نظر داشته باشید که طرح بخشودگی جریمه دیرکرد شخص ثالث، تنها تا 19 اسفند اعتبار دارد و برای استفاده از آن باید تا پیش از این تاریخ اقدام کرده باشید. در نظر داشته باشید که این تاریخ، به احتمال زیاد آخرین فرصت برای بخشش جریمه یرکر بیمه شخص ثالث و خرید مجدد در سال 1401 است.

آیا می‌توان بیمه موتور سیکلت و ماشین را آنلاین بخریم؟

بله، سایت های فروش آنلاین استعلام قیمت بیمه مانند بیمه بازار، بیمیتو، بیمه دات کام، بیمه ماهان، ازکی و … این فرصت را برای راکبان و صاحبان موتورسیکلت فراهم نموده اند تا بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه خود را آنلاین خریداری کنند. تفاوتی ندارد که کدام سایت و بیمه گذار را انتخاب کنید. طرح بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث، شامل همه شرکت ها می شود.

بخشودگی جریمه بیمه موتورسیکت

چطور بیمه موتورسیکلت با قیمت ارزان خرید کنیم؟

برخی از وبسایت های فروش آنلاین بیمه به مناسبت های مختلف طرح های فروش ویژه یا کوپن تخفیف برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. در صورتی که هنگام تمدید یا خرید آنلاین بیمه موتور سیکلت خود از کد تخفیف استفاده نمایید، یا مشمول طرح های تخفیف دار شوید، قادر خواهید بود بخشی از مبلغ حق بیمه را تخفیف بگیرید و هزینه کمتری پرداخت کنید. مقاله آموزش استفاده از کد تخفیف بیمیتو می‌تواند شما را با نحوه وارد نمودن کوپن و دریافت تخفیف آشنا کند. علاوه بر این، شاید بپرسید که چطور از طرح های فروش ویژه و کدهای تخفیف بیمه مطلع شوم؟ با مراجعه به وبسایت آف چنل می توانید به جدیدترین کدهای تخفیف بیمه دسترسی داشته باشید. همچنین، از طرح های تخفیف دار و جشنواره های بیمیتو، بیمه بازار، ازکی، بیمه دات کام و … با خبر شوید.

0 0 رای
این نوشته چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments