از نات کوین جا موندی؟ تپ سواپ Tapswap رو از دست نده

پروژه تپ سواپ

اگر شما جزو کسانی هستید که برای استفاده از ربات نات کوین تردید کردید و حالا پشیمان هستید، نگران نباشید. ما در این مقاله قصد داریم یک جایگزین مناسب برای این میم کوین به شما معرفی کنیم. ارز سواپ برخلاف نات کوین که بر بستر TON پیاده شد، بر بستر بلاکچین سولانا ایجاد گردیده است. توجه کنید تنها بخشی از Tapswap از طریق تلگرام قابل دریافت خواهد بود. جذب بیش از 10 میلیون کاربر در چند هفته می تواند نشان دهنده استقبال خوب کاربران از این کوین باشد. این موضوع همچنین ما را برای ارائه اطلاعات کافی در مورد تپ سواپ تشویق کرده است. پس با ما همراه باشید تا با این ارز دیجیتالی جدید و نحوه دریافت و ماین آن بهتر آشنا شویم.

برای مطالعه بیشتر: نات کوین چیست؟

تپ سواپ چیست و چگونه توزیع می شود؟

تپ سواپ یک ارز غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین سولانا است. پروژه تپ سواپ توکن هایی با نام  TAPS را به کاربران خود عرضه می کند. این مجموعه برای عرضه بخشی از توکن های خود از روش Tap to earn با الهام از پروژه موفق نات کوین استفاده می کند. البته هنوز اطلاعات کاملی درباره زیر ساخت های فنی و حتی ایده های جدید برای توسعه این شبکه در دسترس نیست؛ اما آنچه مشخص است این است که از سرعت بالا و هزینه معقول شبکه سولانا برای ارتقای این پروژه استفاده خواهد شد.

تپ سواپ تفاوت هایی با نات کوین دارد و اولین وجه تمایز آن ها محدود بودن سقف دریافت توکن است. در پروژه نات کوین هیچ محدودیتی برای مجموع استخراج وجود نداشت. تپ سواپ 1 میلیارد توکن را به عنوان سقف میزان استخراج در نظر گرفته است. در ضمن از این مقدار نیز تنها 50 درصد برای عموم کاربران قابل برداشت خواهد بود. 50 درصد باقی مانده به خزانه، تیم پروژه و مشاوران بازاریابی با مقادیر 30، 10 و 10 درصد اختصاص یافته است.

به علاوه، از 50 درصد توکنی که برای جامعه عمومی در نظر گرفته شده است، تنها 30 درصد در ربات تلگرام توزیع می شود. یعنی در مجموع 150 میلیون توکن برای کاربران تلگرام در دسترس خواهد بود. Idrops و تأمین نقدینگی از دیگر روش های به دست آوردن این ارز دیجیتال هستند.

نحوه استخراج و گزینه های در دسترس ربات

از آنجایی که تنها 150 میلیون توکن بین کاربران بی شمار تلگرام توزیع می شود، بدیهی است که تعداد کوین هایی که در نهایت هر کس می تواند دریافت کند محدود خواهد بود. به همین دلیل، هر کاربر در پروژه تپ سواپ سهمی از توکن های استخراج شده کل را نیز بر اساس میزان فعالیت خود دریافت می کند. اعلام شده پس از 6 ماه سهم نهایی هر کاربر از این کوین ها مشخص می شود.

روش ساده و در دسترسی که هم اکنون برای استخراج این کوین ها وجود دارد، استفاده از ربات تلگرامی tapswap است که برای شروع بازی می توانید عضو آن شوید. به یاد داشته باشید که این بازی تنها با تلفن همراه قابل انجام است. پس از ورود به ربات، با انتخاب دکمه استارت همه چیز آغاز می شود. پس از آن، باید گزینه lunch را انتخاب کنید. حال تصویر یک سکه بزرگ برای شما نمایش داده می شود. دقیقا مشابه با نات کوین، برای استخراج تنها کافی است روی سکه ضربه بزنید. البته، در بدو ورود به بازی فقط می توانید 500 کوین در هر 24 ساعت ماین کنید و همواره محدودیتی برای استخراج روزانه وجود خواهد داشت. با افزایش فعالیت و بالاتر رفتن سطح شما این تعداد افزایش می یابد. 

گزینه های مهم در ربات بازی تاپ سواپ

با کمی دقت متوجه می شوید که در پایین صفحه چند گزینه برای فعالیت موثرتر شما وجود دارد. در این بخش به طور مختصر به معرفی این گزینه ها و کاربرد آن ها می پردازیم.

گزینه boost: این گزینه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانید با سرعت و مقدار بیشتری به استخراج بپردازید. افزایش تعداد توکن های استخراج شده با هر ضربه Multitap و افزایش سرعت شارژ مجدد Recharching Speed، از جمله آنها هستند.

گزینه Tap Bot: این قسمت زیرمجموعه گزینه بوست و یکی از محبوب ترین امکانات برنامه TapSwap است که مشابه آن در نات کوین هم وجود داشت. البته، برای فعال سازی این ویژگی به 200 هزار کوین نیاز دارید. با فعالسازی آن، دیگر نیازی نیست برای استخراج روی سکه تپ سواپ کلیک کنید. ربات این کار را برای شما انجام خواهد داد و تنها کافی است هر 12 ساعت یک بار برای جمع آوری سکه ها به بازی مراجعه کنید.

گزینه Task: در این بخش سه بخش مجزا به چشم می خورد. انجام فعالیت های خاص مرتبط با شبکه بلاک چین Special، تغییر سطح و پیشرفت در پروژه Leagues و در نهایت دعوت از کاربران جدید Ref Tasks از آن جمله هستند.

روش دریافت سکه بدون نیاز به انگشت زدن روی صفحه بازی

یکی از روش های جذابی که تپ سواپ برای دریافت کوین بیشتر در اختیار کاربران قرار می دهد، انجام تسک ها و مأموریت های مختلف است. با این کار دیگر نیازی نیست روی صفحه ضربه بزنید و به راحتی می توانید امتیاز بگیرید. پس از ورود به بازی، قسمت Task و بخش Special را انتخاب کنید. لیستی از مأموریت های مختلف به شما نماش داده می شود که اغلب شامل عضویت در شبکه های اجتماعی تلگرام و ایکس (توئیتر) و اطلاع رسانی این بازی است.

توجه کنید که فقط عضویت در چنل های تلگرام توسط بازی قابل ردیابی است. به عبارت دیگر؛ نیازی به فالو کردن واقعی توئیتر و یا عضویت در سایت های معرفی شده نیست. برای تکمیل ماموریت ها موارد زیر توصیه می شود:

  • در کانال های تلگرام معرفی شده در ماموریت ها عضو شوید. البته ممکن است به دلیل شلوغی و باگ، عضویت در این گروه ها و چنل ها زمانبر باشد. دکمه join گروه یا کانال را زده و چند ساعت بعد برای تکمیل تسک به بازی مراجعه کنید.
  • بعد از انجام کامل تسک داده شده نیاز است دکمه CHECK را فشار دهید (تصویر 1). همیشه در اولین انتخاب یک تایمر 30 ثانیه ای شروع می شود (تصویر 2). باید اجازه دهید ژمان سنج به پایان رسیده و با زدن مجدد گزینه چک، تسک به حالت Done تغییر می یابد (تصویر 3). نهایتا با تکمیل هر ماموریت با زدن کلید Finish mission (مطابق تصویر 4) سکه آن ماموریت به کیف پول شما اضافه خواهد شد.
  • همانطور که گفته شد نیازی به داشتن اکانت توئیتر برای دنبال کردن شبکه های توئیتر و غیرتلگرامی نیست چون ربات بازی قادر به ردیابی ثبت نام یا عدم ثبت نام شما در آنها نمی باشد. فقط صفحه توئیتر ماموریت را باز کنید و بلافاصله ببندید. یک بار دکمه check را زده تا زمان سنج شروع شود و پس از پایان تایمر با زدن مجدد دکمه چک این بخش از ماموریت به حالت انجام شده تغییر می یابد.
  • البته ماموریت ایجاد کیف پول سولانا و اتصال آن به ربات قابل ترک است که انجام آن به دلیل زمانبر بودن در ابتدای بازی توصیه نمی شود.
  • بدون هیچ ضربه زدن و دردسری با انجام تنها 3 ماموریت 800 هزار کوین به دست می آورید (تصویر 5).
  • اگر در ابتدای عضویت شما در بازی تمام ماموریت ها به شما نشان داده نمی شود، در روزهای آتی مجددا با بازی سر بزنید.

سکه بیشتر با فعالسازی ربات بازی

در بخش قبل توضیح داده شد چگونه بدون نیاز به صرف وقت زیاد و تنها با چند ماموریت ساده، تعداد کوینهای خود را افزایش دهید. همانطور که گفته شد، زمانی که تعداد سکه های بازی به 200 هزار عدد رسید، می توانید ربات خودکار استخراج کوین یا Tap Bot را از قسمت boost (تصویر 1) بخرید. با فعالسازی این ربات در بازی، سکه ها به صورت کاملا خودکار استخراج می شوند. حال تنها کاری که لازم است انجام دهید سر زدن به بازی هر 12 ساعت یکبار و زدن دکمه Get it! (تصویر 3) است.

توصیه می شود در صورتی که قصد ضربه زدن در بازی را ندارید، از بین قسمت های Multitap ،Energy limit و Recharching Speed تنها گزینه ری شارژینگ اسپید (تصویر 2) که باعث افزایش سرعت فرایند استخراج می شود را به آخرین لول (یعنی 5) ارتقا دهید.

پروژه تپ سواپ چه هدفی را دنبال می کند؟

اگر به برنامه ریزی و هدف گذاری این پروژه نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که نقشه این پروژه از 3 مرحله اصلی تشکیل شده است. مرحله اول ساختن یک جامعه فعال با مشارکت کاربران تلگرام است که عرضه توکن ها در این پلتفرم و امکان دریافت امتیاز برای دعوت از دوستان، به ساخت این جامعه کمک خواهد کرد. در مرحله دوم، ارائه خدمات کلیدی دنبال می شود. راه اندازه یک صرافی غیر متمرکز برای مبادله رمز ارزها، شروع به کار قسمت استخراج نقدینگی و در نهایت ایجاد توکن TAPS و امکان برداشت از خدماتی هستند که انتظار می رود در این مرحله اجرایی شوند.

سومین هدف این پروژه، گسترش اختیارات سرمایه گذاران است. پرداخت جایزه به سرمایه گذاران و همچنین، حاکمیت غیر متمرکز پروژه از اقداماتی است که رسیدن به این هدف را ممکن می سازند.

برای مطالعه بیشتر: آشنایی با بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

آیا تپ سواپ قابل اعتماد است؟

با توجه به این که هنوز هیچ فعالیتی برای راه اندازی پروژه DEX تپ سواپ انجام نشده است، هنوز نمی توانیم با اطمینان در مورد میزان سودهی آن صحبت کنیم. از سمت دیگر، تعداد زیادی از کاربران از این پروژه استقبال کرده اند. با توجه به این که فعالیت در زمینه نات کوین هم ابتدا با شک و شبهه های زیادی همراه بود؛ ولی در نهایت نتیجه خوبی داشت، ممکن است اطمینان به این پروژه ساده تر شود. هر گونه تغییر احتمالی و اطلاعات بیشتر درباره این ارز دیجیتال در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.

4 1 رای
این نوشته چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
18 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی ترین مفید ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments