معرفی 10 تا از بهترین بازی های آنلاین مافیا

بازی آنلاین مافیا

انسان ها به طور ذاتی علاقه مند به تعامل اجتماعی و شرکت در فعالیت های گروهی هستند. بازی های گروهی همواره یکی از جذاب ترین فعالیت های دسته جمعی بوده اند. در سال های، اخیر بازی گروهی مافیا محبوبیت زیادی کسب کرده. امروزه کمتر کسی است که تجربه یک بار شرکت در بازی مافیا را نداشته باشد. به دنبال مجازی شدن اکثر فعالیت ها، شرکت های ایرانی متعددی این بازی را به فرم آنلاین طراحی و تولید کردند. در این مقاله، با بهترین بازی های آنلاین مافیا آشنا می شوید.

از آنجایی که دوستان ما همیشه در دسترس نیستند و جمع کردن یک گروه برای بازی گاهی کار ساده ای نیست، بازی های آنلاین می توانند پیشنهاد خوبی باشند. بازی حضوری قطعاً لذت بیشتری به همراه دارد؛ اما بازی آنلاین نیز مزایای خود را دارد. ما بهترین اپلیکیشن ها برای بازی آنلاین مافیا را به شما معرفی می کنیم و امیدواریم تجربه لذت بخشی برای شما به همراه داشته باشد.

 آشنایی مختصر با بازی مافیا

بازی مافیا یک بازی گروهی، استدلالی و معمایی است. برای شروع، حضور حداقل 5 نفر الزامی است. در واقع، این بازی نبردی نا محسوس بین اقلیت آگاه از شرایط و اکثریت نا آگاه است. مافیا را می توان علاوه بر سرگرمی، فعالیتی برای تقویت فن بیان، افزایش هوش اجتماعی و تمرین حفظ آرامش و صحبت کردن با استدلال های منطقی دانست.

در ساده ترین نوع بازی، بازیکنان به دو گروه مافیا و شهروند تقسیم می شوند. در بازی های حضوری یک شخص ناظر یا گرداننده باید حضور داشته باشد که نقش ها را تقسیم کند و سپس روند بازی را مدیریت کند. در نسخه های آنلاین مافیا، این وظیفه توسط نرم افزار انجام می شود. پس از مشخص شدن نقش ها، اعضای مافیا در اولین شب بازی با یکدیگر آشنا می شوند. نکته هیجان انگیز اینجاست که شهروندان از هیچ نقشی به غیر از نقش خود مطلع نیستند. در طول بازی، شهروندان باید با استدلال های منطقی ثابت کنند که مافیا نیستند. از طرف دیگر، اعضای مافیا هم تلاش می کنند خود را شهروند نشان بدهند و هویت خود را پنهان کنند.

برای مطالعه بیشتر: همه چیز درباره سریال پدرخوانده مافیا

مافیا چگونه بازی می شود؟

روند بازی مافیا

بازی در دو بخش شب و روز انجام می شود. ابتدا نقش ها توسط گرداننده به صورت محرمانه به هر بازیکن اعلام می شود. وقتی که شب شود، فقط اعضای مافیا پس از دستور راوی می توانند چشمان خود را باز کنند. این بازیکنان برای گمراه کردن شهروندان و گاهی برای قربانی کردن یک شهروند و حذف آن از بازی با یکدیگر مشورت می کنند. وقتی که روز می شود تمام بازیکنان باید در دفاع از خودشان صحبت کنند و اتهام مافیا بودن را از خود دور کنند.

پس از صحبت کردن، برخی از افراد شخصی را به عنوان مافیا انتخاب می کنند. سپس، در مورد آن فرد رای گیری می شود و اگر اکثریت بازیکنان رأی به مافیا بودن بدهند فرد حذف می شود. اگر شهروندان بتوانند با تیزهوشی و دقت هم تیمی های خود را تشخیص دهند، می توانند در نهایت پیروز بازی باشند. در غیر این صورت، مافیا با حذف شهروندان پیروز می شود. هرچه تعداد افراد بیشتر شود، نقش های فرعی بیشتری به بازی اضافه می شود و در نهایت بازی جذاب تری را شاهد خواهیم بود. به عبارتی، حداقل بای 5 شرت کننده اشته باشید؛ اما سقفی برای تعداد وجود ندارد. در بهترین بازی های آنلاین مافیا معمولا تعداد نقش های زیادی وجود دارد و بازی بسیار هیجان انگیز می شود.

دهات بزرگترین بازی آنلاین مافیا

برنامه دهات

دهات، اولین و بهترین بازی آنلاین مافیا به زبان فارسی است. این بازی با حضور 12 بازیکن انجام می شود. در بازی مافیای دهات 30 نقش وجود دارد. یکی از جذاب ترین ویژگی های این بازی نبود شهروند ساده است. در واقع، تمام شهروندان نیز نقش منحصر به فردی را ایفا خواهند کرد. تنوع نقشی بسیار بالا جذابیت این بازی را دوچندان کرده است. این بازی را می توانید در دو سبک ساده و کلاسیک در این اپلیکیشن انجام دهید. اگر تصمیم به بازی داشتید، استفاده از کد تخفیف دهات را فراموش نکنید. با این کد می توانید از امکانات بازی ها با قیمتی ارزان یا حتی رایگان استفاده کنید.

درست مثل مافیای حضوری، این بازی صوتی است و امکان گفت و گو را به شما می دهد. به علاوه، امکان ارسال پیام متنی نیز در این بازی وجود دارد. در این برنامه، هوش مصنوعی قدرتمندی برای اداره بازی طراحی شده است. این ویژگی امکان تقلب را از بازیکنان سلب می کند. یکی از نکات مثبت دهات، تعداد بالای کاربران است. این موضوع باعث می شود زمان انتظار برای شروع یک بازی جدید به حداقل برسد. همچنین، با استفاده از امکان ارسال پیام متنی، اعضای مافیا می توانند با یکدیگر چت کنند و هماهنگ شوند. از مزایای دیگر این برنامه این است که امکان تشکیل اتاق های مختلف، صحبت با کاربران دیگر و پیدا کردن دوست های مافیایی جدید برای شما را فراهم کرده است.

 بازی آنلاین مافیا دورهمی

 بهترین بازی آنلاین مافیا، دورهمی

یکی از بهترین و پر طرفدار ترین بازی های آنلاین مافیا، اپلیکیشن دورهمی است. این بازی به صورت کاملا آنلاین و صوتی انجام می شود. در این برنامه تمام نقش های بازی مافیا وجود دارند و با توجه به تعداد افرادی که حاضر هستند، نقش ها تقسیم می شوند. تقسیم نقش ها کاملاً تصادفی است و توسط خود اپلیکیشن انجام می شود. بد نیست بدانید با کد تخفیف مافیا دورهمی هم می توانید رایگان بازی کنید و از امتیازات بیشتری برخوردار شوید.

در این اپلیکیشن نقش ها در سه دسته کلی مافیا، شهروند و مستقل تعریف شده اند. بر اساس میل و سلیقه خود می توانید نقش جدید اضافه کنید، نقشی را حذف کنید یا آن ها را ویرایش کنید. در این بازی یک نفر به عنوان راوی انتخاب می شود و برنامه تمام اطلاعات لازم را در اختیار فرد قرار می دهد. در زمان صحبت کردن تایمر برنامه زمان مشخص و برابری به هر بازیکن می دهد تا همه به یک اندازه حق دفاع از خود را داشته باشند. در این اپلیکیشن تمام اتفاقات شب به صورت محرمانه ثبت می شود و امکان تقلب در بازی وجود ندارد. همچنین، با کلیک روی هر نقش می توانید توضیح مختصری درباره آن دریافت کنید.

مافیا در شهر از بهترین بازی های آنلاین مافیا

بازی  مافیا در شهر

یکی دیگر از برنامه هایی که در رده بهترین بازی های آنلاین قرار می گیرد، مافیا در شهر نام دارد. این بازی توسط استودیو آمیتیس طراحی و ساخته شده است. امکان ارتباط تصویری در بازی از ویژگی های جذاب مافیا در شهر است. از آنجایی که توجه به حالات فرد هنگام صحبت کردن می تواند نشانه های زیادی را به مخاطب منتقل کند بازی تصویری هیجان انگیز تر خواهد بود.

به طور کلی، این بازی در گروه های 12 نفره انجام می شود؛ ولی در این برنامه با حضور 6 یا 9 نفر هم امکان آغاز بازی وجود دارد. در این اپلیکیشن تقسیم نقش ها و اداره بازی به صورت هوشمند انجام می شود و نیازی به راوی یا گرداننده نخواهید داشت. به علاوه، تورنومنت های جذابی به صورت هفتگی و ماهانه در این بازی برگزار می شود. همچنین، رقابت های جذابی نیز میان بهترین های هر مسابقه برگزار می شود.

در این بازی، علاوه بر زمان صحبت امکان درخواست تایمی برای ارائه دفاعیه و چالش نیز وجود دارد؛ اما نایت ‌زدن در فاز شب ممکن نیست. در مافیا در شهر، ربات به هیچ عنوان وجود ندارد و فقط با بازیکنان حقیقی طرف خواهید بود. در ابتدای ورود به این برنامه نیز می توانید آموزش کامل بازی را مشاهده کنید.

بازی آنلاین و صوتی شب های مافیا

اگر از طرفداران بازی مافیا باشید، احتمالا رئالیتی شو شب های مافیا در فیلیمو را دیده اید. این اپلیکیشن کاملا مطابق با همان برنامه طراحی و تولید شده است. این بازی به صورت صوتی در گروه های 12 نفره انجام میشود. در تمام بازی ها بازیکنان حقیقی هستند و از ربات به عنوان بایکن استفاده نمی شود. شما می توانید با دوستان خود یا افراد جدید یک بازی جدید را آغاز کنید.

این بازی کاملا مطابق با سناریو شب های مافیا طراحی شده و همه نقش های موجود در آن را دارد. یکی از جذاب ترین نکات درباره این برنامه، حضور محمد رضا علیمردانی به عنوان گرداننده بازی می باشد. در صورتی که در روند بازی با مشکل اینترنتی مواجه شوید امکان اتصال مجدد و ادامه بازی برای شما فراهم است. در برنامه شب های مافیا آموزش های کاملی برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای در اختیار شما قرار می گیرد. از همه مهم تر امکان استفاده از کد هدیه بازی شب های مافیا است. احتمالاً می دانید که برای هر بار شرکت در بازی یا به ازای هر باخت، باید تعدادی سکه بپردازید. با این کد تخفیف می توانید مبلغ کمتری برای خرید سکه پرداخته و با هزینه کمتر دفعات بیشتری بازی کنید.

بازی آنلاین مافیا حرفه ای

بازی مافیا حرفه ای

یکی دیگر از بازی های آنلاین مافیا برنامه جذاب مافیا حرفه ای است. در این بازی نقش ها با قرعه کشی مشخص می شوند. همچنین یک نفر به عنوان گرداننده بازی می تواند بازی را مدیریت و کنترل کند. زمان افراد برای صحبت کردن محدود است و با تایمر مشخص می شود. به علاوه ، رای گیری ها کاملا واضح است و امکان هر گونه تقلب در بازی از بین می رود. همچنین، اگر تا کنون بازی نکرده اید، در این برنامه اطلاعات کاملی در مورد نحوه بازی و نقش ها به شما داده می شود.

برای مطالعه بیشتر: بازی آنلاین شب های مافیا

جمع بندی

در مجموع می توان بازی آنلاین مافیا را یک سرگرمی جذاب و منحصر به فرد دانست. نسخه آنلاین شاید به اندازه حضور در یک جمع دلنشین نباشد؛ اما امکان بازی کردن در هر زمان و مکانی را به شما می دهد. روند و قوانین بازی در بازی حضوری و یا آنلاین یکسان است و تفاوتی ندارد. از طرفی سازندگان سعی کرده اند بهترین ویژگی ها را در اختیار شما قرار دهند تا ضعف های بازی اینترنتی به چشم نیاید. در این مقاله تلاش کردیم بهترین برنامه های بازی آنلاین مافیا را به شما معرفی کنیم. همه این برنامه ها از یک روند کلی مشابه پیروی می کنند. با این حال، هر کدام از آن ها ویژگی های خاصی دارند که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند و باعث می شود راحت تر قادر به انتخاب کردن باشید.

3.1 9 رای
این نوشته چطور بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی ترین مفید ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments