سوالات متداول

بسیاری از فروشگاه ها و کسب و کارهای اینترنتی با هدف جذب مشتری، افزایش فروش و ترغیب کاربر به خرید مجدد، اقدام به ارائه کد تخفیف برای مشتریان جدید یا قدیمی خود می نمایند که این راهکار هم به نفع خریدار است چرا که محصول مورد نیاز خود را با استفاده از کد تخفیف با قیمتی ارزان تر تهیه میکند و هم به نفع فروشنده زیرا با توجه به شعار "خرج کمتر، خرید بیشتر!" و همچنین جذب مشتریان جدید توانسته به سود بیشتری دست پیدا کند و هزینه های بازاریابی خود را بشدت کاهش دهد.

روش استفاده از کد تخفیف وابسته به سایت یا اپلیکیشنی که قصد خرید از آن را دارید می تواند کمی متفاوت باشد. ولی معمولا پس از انتخاب کالا از سایت مورد نظر و اضافه کردن آن به بخش سبد خرید، کادری به عنوان «کد تخفیف»، «کوپن تخفیف»، «بن تخفیف»، «کد هدیه» یا عناوین مشابه وجود دارد که با وارد نمودن کد تخفیف، مبلغ مشخصی از مقدار فاکتور پرداختی شما کسر خواهد شد. پس از آن وارد بخش پرداخت شوید و هزینه تخفیف خورده را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

در صورتی که عبارت «مخصوص سفارش اول»، «مخصوص خرید اول»، «مخصوص اولین استفاده» یا مواردی مشابه برای کد تخفیف به کار برده شود، یعنی فقط کاربرانی مجاز به استفاده از کد تخفیف هستند که برای اولین بار قصد خرید از آن فروشگاه یا اپلیکیشن مورد نظر را دارند و کسانی که خرید قبلی از آن داشته باشند امکان دریافت تخفیف مجدد را ندارند.

یعنی علاوه بر مشتریان جدید، کاربران قدیمی نیز که قبلا از سایت یا اپلیکیشن مورد نظر خرید داشته اند می توانند از کد تخفیف استفاده کنند.

کلیه خدمات و محتوای ارائه شده در وبسایت کانال تخفیف رایگان بوده و تمامی کدهای تخفیف و پیشنهادهای تخفیف دار را می‌‍توانید بدون پرداخت هزینه دریافت نمایید. هیچگونه محصول، پلن اشتراک یا خدمات در سایت کانال تخفیف به فروش نمی‌رسد و تمامی محتوای ارائه شده رایگان می‌باشد.

دکمه "لینک خرید" شما را به وبسایت همان برند یا فروشگاهی منتقل می‌کند که قصد خرید با تخفیف از آن را دارید.